Подведены итоги районного смотра-конкурса на лучшее благоустройство и санитарное состояние населённых пунктов

Благоустройство

Пераможцы раённага агляду-конкурсу на лепшае добраўпарадкаванне і санітарны стан населеных пунктаў, утрыманне аб’ектаў вытворчага і сацыяльна-культурнага прызначэння ў 2019 годзе.

“Лепшы сельсавет” – Кубліцкі (старшыня Марыя Васільеўна Ярмош);

“Лепшае прадпрыемства гарпасёлка” – дзяржаўная лесагаспадарчая ўстанова “Ушацкі лясгас” (дырэктар Уладзіслаў Уладзіміравіч Цвірко);

“Лепшае прадпрыемства лясной гаспадаркі і дрэваапрацоўкі” – Сарочынскае лясніцтва дзяржаўнай лесагаспадарчай ўстановы “Ушацкі лясгас” (ляснічы Сяргей Міхайлавіч Ільюшэвіч);

“Лепшая ўстанова адукацыі” – дзяржаўная ўстанова адукацыі “Ушацкая сярэдняя школа” (дырэктар Віталій Іосіфавіч Клімашэўскі);

“Лепшая ўстанова культуры” – Селішчанская бібліятэка-філіял №26 (Надзея Мікалаеўна Кавалёва);

“Лепшая ўстанова аховы здароўя і аздараўлення” – Вялікадолецкая бальніца сястрынскага догляду (загадчык Аляксандр Уладзіміравіч Крыштопенка);

“Лепшае прадпрыемства гандлю” – магазін №1 “Родны кут” аграгарадка Арэхаўна Ушацкага раённага спажывецкага таварыства (загадчык Ірына Анатольеўна Каваленка);

“Лепшы аб’ект аграгарадка” – Глыбачанскі СДК (дырэктар Алена Аркадзьеўна Камовіч);

“Лепшы сельскі населены пункт” – вёска Лутава Сяльцо Ушацкага сельсавета (старэйшына Віктар Васільевіч Федарэнка).

“ДОМ УЗОРНАГА ПАРАДКУ”

г.п.Ушачы – Аляксей Мікалаевіч Апёнак і Таццяна Барысаўна Лясовіч (вул.Клопава, д.12); Генадзь Віктаравіч і Алена Мікалаеўна Малашчанкі (вул.Кветкавая, д.32); Таццяна Міхайлаўна і Міхаіл Іванавіч Іваноўскія (вул.Дружбы, д.1);

Вялікадолецкі сельсавет – Міхаіл Яфрэмавіч і Ала Пятроўна Клопавы (аг.Вялікія Дольцы, вул.Садовая, д.42);

Вяркудскі сельсавет – Аляксандр Яўгенавіч і Дзіяна Паўлаўна Бароўскія (в.Двор Павулле, д.5);

Глыбачанскі сельсавет – Святлана Іванаўна Брыцік (в.Усвея, д.27);

Жарскі сельсавет – Віталь Міхайлавіч і Ірына Сяргееўна Машыны (в.Старынка, д.42);

Кубліцкі сельсавет – Зінаіда Міхайлаўна і Сяргей Іванавіч Свірко (в.Селішча, вул.Маладзёжная, д.53);

Сарочынскі сельсавет – Віктар Пятровіч Долгі (в.Кублішчына, д.22);

Ушацкі сельсавет – Вера Мікалаеўна Салачэнка (в.Ліпавец, вул.Рачная, д.14).

“ЛЕПШЫ ВЕТЭРАНСКІ ПАДВОРАК”

г.п.Ушачы – Пётр Фёдаравіч і Яўгенія Паўлаўна Каваленкі (вул.Юбілейная, д.15); Пётр Мечыслававіч і Ларыса Захараўна Мажэйкі (вул.Мамкіна, д.1); Іван Мікалаевіч і Алена Архіпаўна Азевіч (вул.Дуброўскага, д.20);

Вялікадолецкі сельсавет – Віталь Рыгоравіч і Міхаліна Міраславаўна Працукевічы (аг.Вялікія Дольцы, вул.Цэнтральная, д.16);

Вяркудскі сельсавет – Уладзімір Мікалаевіч і Любоў Міхайлаўна Астрэйкі (в.Дубраўка, д.16);

Глыбачанскі сельсавет – Віктар Міхайлавіч і Надзея Лявонаўна Кірпічонкі (в.Красная Горка, д.1);

Жарскі сельсавет – Галіна Васільеўна і Цімафей Сцяпанавіч Судак (в.Жары, вул.Лясная, д.11);

Кубліцкі сельсавет – Рыгор Мікалаевіч і Надзея Іванаўна Клындзюк (аг.Кублічы, вул.Садовая, д.30);

Сарочынскі сельсавет – Вікенцій Фёдаравіч і Аліна Мікітаўна Калужонкі (в.Слабада, вул.Прыазёрная, д.45);

Ушацкі сельсавет – Уладзімір Дзмітрыевіч і Алена Мікалаеўна Хвошч (в.Ліпавец, вул.Рачная, д.12).

“ЛЕПШЫ МАЛАДЗЁЖНЫ ПАДВОРАК”

Ушацкі сельсавет – Дзмітрый Мікалаевіч і Алена Дзмітрыеўна Рудзёнкі (в.Матырына, вул.Цэнтральная, д.76).



Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *